18:00’a kadar verilen tüm siparişler Aynı Gün Kargo'ya verilmektedir.

Güvenlikte Rfid Ve Geçiş Sistemleri

Güvenlikte Rfid Ve Geçiş Sistemleri

Güvenlikte Rfid Ve Geçiş Sistemleri

Günümüzde hem iş yerinde hem oturduğunuz konutta güvenlik son derece önemli bir gereksinim halini alıyor. Birçok kişi hem cam güvenliği hem de huzur içinde yaşamak için güvenlik sistemleri konusunda çok fazla önem veriyor. Bu konuda rfid sistemler son derece güvenilir ve teknolojik hizmetler sunuyor. Rfid, temelde bir etiket ve de okuyucudan meydana geliyor. Bu yöntem; radyo frekansı aracılığı ile nesneleri tekil olarak veya otomatik bir sistem ile tanıyor.

 

 Güvenlikte Rfid Sistemler

 

 Rfid sistemler teknolojik gelişmelerle ortaya çıkan yeni kodlamalar ve bunun yanında depolama ve iletim sistemlerini oluşuyor. Ayrıca; firma, işletme ve kurumların verilerini kontrol etmelerinde yaşayacakları sorunları veya bilgi eksikliklerini çözmelerini sağlıyor. Rfid okuyucuyu inceleyecek olursak; bir radyo frekansı modülü olmakla beraber yüksek frekanslı olan ve elektro manyetik alan,

 üreten bir antenden meydana geliyor. Rfid etiket ise; pasif bir şekilde olan rfid cihazı oluyor.

 

 Rfid sistemine genel olarak baktığımızda birden fazla sektörde kullanılıyor. Gündelik hayatımızda bulunan büyük alışveriş merkezleri, hava yolları, zincir marketler, kargo şirketleri bu sistemi kullanıyor.

 

 Rfid Sistemi Özellikleri

 

 Birçok farklı işletme tarafından güvenlik amacı ile tercih edilen rfid sistemleri son derece avantajlıdır.

 Bu sistemin avantajları; İnsan gücü maliyetinin azalması son derece önemli oluyor. Bunların dışında özelikleri de son derece teknolojik ve gelişmiş özellikler oluyor.

Rfid sistemler düşük güç tüketimi sağlıyor.

Düşük maliyetli oluyor.

Ev, İş yeri ve her bölümde uygun bir şekilde kullanılıyor.

Bilgisayar kullanılmadan tek başına çalışıyor.

Hassas bir şekilde hızlı cevap sağlıyor.

Yüksek kaliteye sahip olan sistem yüksek güvenlik sağlıyor.

Kapı zili düğmesi de bulunuyor.

Son derece kullanışlı ve fonksiyonlu bir sistem olmasının yanında klasik bir görünüme sahip oluyor.

Güvenli Geçiş Sistemleri

 

 Günümüz koşullarında güvenli geçiş sistemi son derece önemli ve gerekli oluyor. Hem korunmak hem de önlem almak için gerekli olan bu sistem günümüz teknolojisinde oldukça gelişim ve değişim gösteriyor. Belirli bir alanda belirli bazı yetkiler verilmiş kişilerin, tanımlanmış ve belirlenmiş olan zamanlarda giriş ve çıkış yapmalarını sağlayan bir sistem oluyor. Güvenlik geçiş sistemleri içeriğinde genelde kartlı geçiş kontrol cihazları kullanılıyor.

 

 Tüm bu işlevleri yerine getiren ve son derece gerekli olan sistemsel cihazları satın almak için iletişime geçeceğini en uygun firma sonexson.com oluyor. Tüm güvenlik sistemlerini son teknolojik gelişmelerine uygun olarak tasarlayan ve uygulayan firma sürekli müşteri memnuniyeti odaklı davranıyor.

 

 Güvenli Geçiş Sisteminin Kullanım Alanları

 

 Güvenli geçiş sistemi günümüz güvenlik sistemlerinde en çok kullanılan ve verim sağlanan sistemler oluyor. Kullanım alanları da oldukça geniş ve kapsamlı oluyor. İşyerlerinde personel geçiş, okullarda öğrenci geçiş, turnikelerde ve birçok farklı benzer durumlarda kullanılıyor. Hem güvenlik hem de düzen sağlıyor, sistemli ve programlı özelliği ile müşteri memnuniyeti sağlıyor.

Etiketler: rfid, rfid geçiş sistemleri, rfid özellikleri ,rfid
Şubat 28, 2022
Listeye dön